Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Detale wykończeniowe w minimalistycznych wnętrzach

Detale wykończeniowe w minimalistycznych wnętrzach

Styl minimalistyczny charakteryzuje się prostotą oraz elegancją. W takim wnętrzu znajduje się niewielka ilość detali, wszystko ma swoje miejsce. Jeśli chcesz urządzić swój dom w takim stylu, warto wykorzystać kilka ciekawych materiałów budowlanych, które idealnie podkreślą minimalizm.
Jeśli chodzi o kuchnie czy łazienkę elegancki efekt osiągniesz dzięki zamienieniu kafelek na beton architektoniczny. Dla gładkich ścian alternatywę będzie stanowić surowa, odsłonięta cegła, pomalowana np. na biało.
Nie kupuj żyrandola, pozostaw odsłoniętą żarówkę zwisającą jedynie na kablu. Na rynku występuje szeroka oferta żarówek dekoracyjnych, które idealnie pasują do industrialnego wnętrza. Dużą popularnością cieszy się także podłoga wykonana z żywicy, której cena jest niewiele droższa,niż cena zwykłego drewnianego parkietu.
Zrezygnuj ze zwykłych drzwi, na rzecz drzwi przesuwanych. To oszczędność miejsca i ciekawy element wykończeniowy. Przestrzeń jest jedna z najważniejszych wartości w stylu minimalistycznym. Pamiętaj, że wszystkie elementy powinny być do siebie odpowiednio dopasowane.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.