Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe

Przy projekcie tarasu, należy uwzględnić także wybór odpowiednich drzwi, które będą komponować się zarówno z aranżacją na zewnątrz jak i we wnętrz. Do wyboru mamy kilka modeli drzwi.
Pierwsze z nich to rozwierno-uchylne, które funkcjonują w podobny sposób jak okna plastikowe. Możemy je uchylić w celu przewietrzenia mieszkania. Dużym plusem jest ich niska cena oraz szybki montaż.
Drzwi uchylno-przesuwne nie wchodzą do środka domu, ponieważ ich skrzydła chowają sie za sobą. Pomagają zaoszczędzić miejsce i dają dużą swobodę aranżacji wnętrza. Niektóre modele posiadają dodatek w postaci pakietu szybowego, który jest energooszczędny i pozwala zachować ciepło.
Ostatnią propozycją są drzwi harmonijkowe, które rozsuwają się ukazując szeroką panoramę. Jest to stosunkowo tani wybór, który sprawdzi się szczególnie w miejscach z pięknym widokiem.
Niezależnie od tego jakie drzwi wybierzesz, pamiętaj o zastosowaniu uszczelek wypełniających ubytki, dzięki którym do domu nie będą się przenosić zanieczyszczenia. Polecane są także niskie progi, które redukują niebezpieczeństwo upadku. Wykorzystuje się je kiedy w domu są małe dzieci lub starsze osoby, mające problem z poruszaniem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.