Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > AGD i RTV > Energooszczędne żelazko

Energooszczędne żelazko

Dzięki temu, że technika cały czas się rozwija i idzie do przodu, wiele czynności domowych stało się prostsze. Jedną z nich jest prasowanie- obowiązek, którego nienawidzi większość kobiet. Jednak dzięki wyborowi właściwego żelazka, może stać się ono samą przyjemnością.
Przeciętne żelazko zużywa podobną ilość energii, co odkurzacz. Na szczęście, najnowsze modele są w stanie zaoszczędzić prawie 20 % swojej energii. Wytwarzają parę wyłącznie w momencie gdy żelazko jest używane. A jak wiadomo to właśnie ta czynność- przemiana wody w parę, zużywa najwięcej energii. Niektóre żelazka posiadają także automatyczne wyłączanie , które może zapobiec pożarowi.
Warto zwrócić uwagę na stopę. Jest ona wykonana z płyty aluminiowej, na której znajduje się teflonowa, stalowa lub ceramiczna powłoka Powinna być odporna na zarysowania i zabrudzenia oraz mieć odpowiedni kształt. Wąska dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc, z kolei posiadająca z boku otwory na parę wodną lepiej rozprowadzi ją po materiale.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.