Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Mieszkanie > Jak przygotować biurko?

Jak przygotować biurko?

Wiele osób urządzając gabinet lub pokój dla dziecka myśli, że zakup biurka to zwykła formalność. Skupia się wyłącznie na jego wyglądzie, zapominając o wielu innych istotnych czynnikach.
Biurko powinno być ustawione lewym bokiem do okna ( wersja dla osób praworęcznych). Nie umieszczaj go tyłem do okna lub drzwi. Osoba, która będzie przy nim pracować nie powinna zasłaniać dostępu do światła. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne, osoba praworęczna powinna mieć lampkę po swojej lewej stronie, natomiast leworęczna po prawej.
Ważne, żeby postawić na dobrze dopasowane krzesło i biurko. Krzesło powinno być regulowane, najlepiej z podpórkami. Natomiast modelowe biurko powinno mieć szerokość ok.90 cm i długość ok. 140 cm oraz pod spodem pozostawione miejsce na nogi.
Istnieje także kilka zasad co do ustawienia komputera. Nie stawiaj go naprzeciwko okna lub na jego tle- będą rozpraszać cie promienie słoneczne. Wygodnym rozwiązaniem jest zróżnicowanie wysokości monitora i klawiatury. Powinna się ona znajdować na wysuwanym spod biurka blacie, natomiast ekran powyżej niej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.