Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Kolor fugi a płytki

Kolor fugi a płytki

Meble, kolor ścian czy dodatki, to rzeczy na których koncertuje się większość osób urządzających mieszkanie. Przez to zapominają o ważnym elemencie jakim są wszelkie wykończenia, które w dużej wierze wpływają na estetykę.
Jednym z takich elementów są fugi między płytkami. Na rynku dostępne są nie tylko tysiące wzorów kafelek, ale także różne kolory zapraw fugowych. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia oraz oczywiście, nasz budżet.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że dzięki odpowiedniemu wyborowi fug, możemy nadać pomieszczeniu charakteru. Oczywiście, może także zepsuć efekt jaki chcielibyśmy osiągnąć. Weź pod uwagę wielkość i kolor płytek oraz to na czym ci najbardziej zależy.
Jeśli chcesz podkreślić wygląd płytek- ich kształt czy układ, wykorzystaj fugi w kolorze kontrastującym do okładziny. Np. płytki czarne, wypełnione czerwonym spoiwem, dodadzą wnętrzu drapieżności i charakteru.
Fugę w kolorze płytek warto wykorzystać, jeśli używamy płytek kamiennych. To podkreśla ich naturalność i urodę.
Na rynku możemy znaleźć różne niekonwencjonalne rodzaje fug, np. wzbogacone brokatem. Sprawdzą się szczególnie w przypadku płytek błyszczących niewielkich rozmiarów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.