Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Malowanie natryskowe

Malowanie natryskowe

Jeśli masz do pomalowania dużą powierzchnię, typu sufit czy ściany, warto w tym celu użyć agregata hydronimicznego pozwalającego na malowanie natryskowe. Dzięki niemu w ciągu minuty, dokładnie pokryjesz prawie 5 metrów kwadratowych powierzchni.
W tym celu potrzebujesz specjalnego pistoletu natryskowego, w którym umieścisz substancje do malowania (farbę lub lakier). Pod wpływem wysokiego ciśnienia zostaje ona rozbita na małe kropelki, wydostające się umieszczoną na środku pistoletu, dyszą.
Aby pokryć odpowiednio daną powietrznię, najpierw odpowiednio przygotuj farbę. Zanim otworzysz pojemnik wstrząśnij nim, a następnie przefiltruj ją aby pozbyć się wszelkich nieczystości. Następnie właściwą ilość farby (czyli taką, która będzie starczyć na całe malowanie) przelej do zbiornika. Na kawałku kartonu sprawdź czy strumień jest odpowiedni. Masz do wyboru dwa rodzaje strumienia- płaski bądź okrągły. W tym celu wyreguluj odpowiednio pistolet. Kiedy zaczniesz malować, pamiętaj, że idealna odległość pistoletu od ściany to 20 cm.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.