Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Mieszkanie > Meble w salonie

Meble w salonie

Salon to wizytówka Twojego domu. Tu przyjmujesz gości, tu spędzasz czas z rodziną. Dlatego warto włożyć dużo serca do aranżacji tego wnętrza. Poniżej podpowiemy jakich bledów w projektowaniu salonu powinieneś unikać.
Centrum salonu stanowi kanapa. Powinna być wygodna i dobrze ustawiona. Najlepiej wygląda na środku pomieszczenia, jednak jedynie w dużych pokojach, nie wygląda to dobrze w małych. Wtedy należy postawić ją pod ścianą, aby zaoszczędzić miejsce.
Jeśli mamy już wygodną sofę, czas na stół. W przestrzeń salonu często włączona jest jadalnia. Najpraktyczniejszy będzie stół okrągły, do którego dobierzemy krzesła. Pamiętaj także o ławie, przy której możesz podać gościom kawę. Zazwyczaj posiada półkę, która przydaje się do przetrzymywania gazet czy pilotów.
Jeśli chcesz postawić w salonie szafe, najlepszym rozwiązaniem będzie szafa wnękowa, a jeśli takowej nie posiadasz, pomyśl o ciekawej komodzie lub ozdobnej skrzyni.
Nie traktuj telewizora jako jedynej ozdoby. Zdjęcia najbliższych, dobrze dobrane bibeloty czy obrazy, dodadzą wnętrzu ciepła i indywidualnego charakteru.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.