Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > AGD i RTV > Nowoczesne funkcje lodówek

Nowoczesne funkcje lodówek

Lodówki mają już nie tylko za zadanie mrozić i chłodzić. Stają się bardziej inteligentnymi urządzeniami, które można przystosować do naszego trybu życia.
W większości lodówek drzwi otwierane są z lewej strony. Użytkownicy nie wiedzą, że prawie każdy model ma możliwość zmiany kierunku otwierania. W ten sposób, może lepiej dopasować sprzęt do wnętrza i do układu innych mebli.
Przydatną funkcją jest alarm. Uruchamia się w przypadku niedomkniętych drzwi zamrażalni lub chłodziarki. Często w pośpiechu wyjmujemy coś z lodówki, nie zwracają uwagi na to czy ją zamknęliśmy czy nie. Taki alarm powiadomi nas o tym, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę energii.
Lodówki narażone są na atak różnych bakterii i grzybów, przez żywność która się w nich znajduje. Dlatego warto kupić model z powłoką antybakteryjną. Taka powłoka uwalnia specjalne jony srebra, hamujące rozwój zarazków.
Dla osób, które często wyjeżdżają, poleca się funkcje wakacje. Pozwala na ograniczenie zużycia energii, w sytuacji gdy nie ma nas w domu. Nie musimy wówczas wyłączać całkowicie lodówki. Temperatura wewnątrz będzie wynosić ok. 12°C, przez co po powrocie unikniemy nieprzyjemnego zapachu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.