Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > AGD i RTV > Oszczędzanie w kuchni

Oszczędzanie w kuchni

Lodówka, kuchenka, mikser, toster, mikrofalówka… Kuchnia naszpikowana jest urządzeniami, które mają ułatwić nam przygotowywanie posiłków. Z jednej strony ułatwiają gotowanie, a z drugiej pochłaniają mnóstwo energii i naszych pieniędzy. Możesz zaoszczędzić, jeśli będziesz je wykorzystywać mądrze.

Zacznijmy od ustawienia lodówki. Najgorsze miejsce, w którym możesz ją postawić to w sądziedztwie kaloryfera. Pochłania ona wówczas dużo więcej energii, ponieważ ciężko jej schłodzić wnętrzne. Kosztuje cie to o kilkadziesiąt złotych więcej w skali roku. Warto także sprawdzić stan uszczelek. Jeśli są stare, powinieneś je wymienić. Do zużytej uszczelki wpada ciepłe powietrze. A czy kiedykolwiek odkurzałeś lodówkę z tyłu? Zakurzone elementy, powodują spadek wydajności.
Jeśli jeszcze nie kupiłeś lodówki, pamiętaj że najlepszym zakupem jest klasa energetyczna A ++, która zużywa najmniej energii. Dzięki niej możesz oszczędzić prawie 100 złotych w ciągu całego roku.
Prostą czynnością, dzięki której możesz zaoszczędzić jest okamienienie czajnika elektrycznego. Grzałka przebijając się przez kamień, zużywa więcej energii. Najlepszym pomysłem będzie całkowita rezygnacja z takiego czajnika i stosowanie zwykłego, na gaz. Gotowanie na gazie kosztuje 40 gr, a w czajniku elektrycznym 60 gr. Możesz zaoszczędzić na tej wymianie prawie 70 zł.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.