Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Mieszkanie > Podwieszane sufity

Podwieszane sufity

Kiedyś wykorzystywane jedynie do zakrycia mankamentów i ubytków w suficie oraz jedynie przez biura i firmy, dziś mogą stać się prawdziwą ozdobą twojego domu.
Podwieszany sufit do dodatkowa powierzchnia, o rozmaitych kształtach, która jest przymocowana w niewielkiej odległości od stropu. Do jej wykonania stosuje się płyty gipsowe, umocowane na aluminiowej konstrukcji.
Możesz wybrać sufit z całej gamy wzorów. Najmodniejsze to te, które mają kilka poziomów lub fantazyjny kształt. Często wkomponowane są w nie lustra lub oświetlenie, zapewniające magiczną atmosferę.
Oprócz ogromnej ilości wzorów, plusem jest także szybki montaż i wyciszenie wnętrza. Ponadto taki strop pozwala ukryć przewody, kable czy kratki wentylacyjne.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wykorzystaniu takiego sufitu, pamiętaj aby sprawdzić wysokość pomieszczenia. Zazwyczaj bez problemu można wykorzystać ten element w nowych domach czy kamienicach gdzie sufity są wysoko.
Zupełnie inaczej jest w blokach. W takim przypadku musisz pilnować dokładnie każdego centymetra, aby nie pomniejszyć pomieszczenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.