Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Mieszkanie > Pokój dla niemowlaka

Pokój dla niemowlaka

Zanim dziecko pojawi się na świecie, jego rodzice stają na głowię aby przygotować mu piękny, przytulny i jednocześnie funkcjonalny pokój. To duże wyzwanie, ponieważ musimy pamiętać nie tylko o wygodzie niemowlaka ale i naszej, przyszłych rodziców.
Ze względów praktycznych pokój taki powinien się znajdować jak najbliżej sypialni rodziców, którym ułatwi to doglądanie pociechy. Jeśli mamy wpływ na metraż pokoju, nie myślmy wyłącznie o teraźniejszości i wybiegnijmy w przyszłość. Nasz niemowlak pójdzie kiedyś do przedszkola, potem do szkoły, warto odpowiednio wcześniej wygospodarować dla niego wystarczająco dużo miejsca.
Rodzicom poleca się zrezygnowanie w wykładziny czy dywanów na rzecz paneli, które jest łatwiej utrzymać w czystości. Także wybór farb do ścian nie powinien być przypadkowy. Powinny być to specjalne farby do dziecięcych pokoi- farby hipoalergiczne pozbawione szkodliwych składników. Jeśli chodzi o kolor, przyjęło się stosować odcienie różowego lub niebieskiego, w zależności od płci dziecka. Jeśli chcesz wybrać uniwersalne kolory postaw na jasne barwy, które będą działać na dziecko uspokajająco. Ciekawym elementem są dekoracyjne naklejki i grafiki z dziecięcymi motywami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.