Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Pomysłowe elewacje

Pomysłowe elewacje

Coraz więcej osób porzuca nudne pastelowe kolory, na rzecz odważniejszych i bardziej zdecydowanych elewacji. Dodają one budynkom oryginalności, wyróżniają na tle innych oraz z powodzeniem ukrywają mankamenty i podkreślają walory. Porzuć monotonie i sprawdź co możesz zrobić, aby twój dom wyglądał modnie nie tylko w środku.
Podstawą jest tu użycie właściwych pigmentów. które będą odporne na czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, deszcz czy słońce. Oprócz trwałości ważna jest także estetyka- odpowiednie krycie i barwa, która z upływem czasu nie będzie blaknąć.
Warto postawić także na dobrej jakości tynk. Te najlepsze są odporne na wszelkie korozje i mają właściwości samooczyszczające. Nie warto tutaj oszczędzać pieniędzy.
Jeśli chodzi o kolory, wybierz te kontrastujące lub harmonizujące ze sobą. Barwy o podobnym odcieniu w świetle dziennym będą dawać efekt łagodnego przenikania. Natomiast użycie kolorów kontrastujących da ciekawy i rzucający się w oczy efekt. Użycie bogatej palety kolorów przez coraz większą ilość osób pozwoli na zmianę krajobrazu szarych ulic.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.