Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Mieszkanie > Pomysły na małą łazienkę

Pomysły na małą łazienkę

Niestety nie wiele osób może pozwolić sobie na zaprojektowanie od A do Z wymarzonej łazienki. Najczęściej ogranicza nas zbyt mała przestrzeń tego pomieszczenia. Poniższe pomysły pozwolą optycznie powiększyć twoją łazienkę.
Po pierwsze, zrezygnuj z wanny. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie prysznica z brodzikiem, który pozwoli zaoszczędzić miejsce. Kotarę zamień za przezroczystą szybę. Paradoksalnie, w małej łazience powinno postawić się duże sprzęty, np. kabinę czy umywalkę. To właśnie zbyt dużo małych rzeczy wpływa na to, że łazienka wygląda na jeszcze mniejszą.
Zainwestuj w duże lustro, które powiesisz nad kotarą. To pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia. Podobny efekt da także zastosowanie różnych wzorów płytek i faktur. Materiały które wykorzystasz powinny odbijać światło. Ponadto płytki powinny być ułożone poziomo, co „poszerza” łazienkę.
Schowaj niepotrzebne przedmioty. Kosmetyki powinny znaleźć swoje miejsce w wiklinowym koszu albo zamykanej szafce. Dobrze sprawdzi się szafka ukryta w lustrze, która pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.