Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Taras na piętrze

Taras na piętrze

Czy wyobrażasz sobie, jak miło jest budzić się rano blisko natury? Potem zjeść śniadanie na świeżym powietrzu i w tym samym miejscu móc pracować? Jeśli uważasz, że to ciekawa wizja, warto zastanowić się nad tarasem na piętrze. Wysiłek włożony w jego budową szybko ci się zwróci w postaci wielu przyjemnych chwil.
Ze względu na zróżnicowany klimat jaki mamy w naszej strefie klimatycznej, materiały które zostaną wykorzystane do takiej budowy, muszą być bardzo trwałe oraz chronić przed wilgocią. Miejsca, w których znajdują się styki ścian z podłożem, należy uszczelnić taśmą, co uchroni przed przeciekaniem.
Jeśli taras znajduje się nad pomieszczeniem typu garaż, nie wymaga ocieplenia. Inaczej sprawa się ma z usytuowaniem go nad pomieszczeniem mieszkalnym, wtedy aby zapobiec uciekaniu ciepła należy wykonać ocieplenie.
Taras znajdujący się na parterze, staje się naturalnym przedłużeniem domu, dlatego powinien być spójny z wyglądem wnętrza. Np. jeśli w sypialni do której przynależy taras zastosowano drewnianą podłogę, na zewnątrz także warto zastosować imitacje drewna. Wybierz takie, które będzie odporne na wilgoć. Oferta jest bogata, dlatego z pewnością znajdziesz materiały pasujące do twojego wnętrza.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.