Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > AGD i RTV > Typy słuchawek

Typy słuchawek

Muzyka jest nieodłącznym elementem życia wielu osób. Poprawia nastrój i uwalnia od problemów. Możemy jej słuchać wszędzie gdziekolwiek tylko jesteśmy. Jednak komfort słuchania nie był by tak wysoki, gdyby nie jedno małe urządzenie- słuchawki.

Sa trzy główne typy słuchawek. Pierwsze z nich to otwarte. Głośniki umieszczone są bardzo blisko uszów, ale nie zatykają ich całkowicie. Dzięki temu dochodzi do nich powietrze oraz inne dźwięki otoczenia. Nie jest to kłopotliwe w czasie słuchania muzyki- po prostu nie czujemy się całkowicie odizolowani. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku używania słuchawek nausznych. Szczelnie zakrywają nasze ucho, dzięki czemu na percepcje dźwięku wpływa cały układ słuchowy. Lepiej słyszymy wysokie i niskie tony. Dużym plusem jest to, że dźwięk nie jest slyszalny poza słuchawkami, dlatego nie przeszkadzamy osobom, które są obok nas (np. w autobusie). Natomiast główną wadą jest brak dostępu powietrza do ucha, przez co nie ma ono odpowiedniej wentylacji.
Ostatni rodzaj to słuchawki douszne, nazywane kanałowymi. Wkłada się je do zewnątrz ucha. Są one stosowane w aparatach dla osób niesłyszących.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.