Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Zakup bramy garażowej

Zakup bramy garażowej

Brama garażowa powinna przetrwać lata. To dosyć droga inwestycja, dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, który sprosta naszym wymaganiom.
Jeśli masz krótki podjazd, z którego wyjeżdżasz prosto na ulice, a wewnątrz garażu ok. 100 cm wolnej przestrzeni pod sufitem, możesz zastosować bramę uchylną. Nie będzie to jednak dobre rozwiązanie, jeśli garaż jest ocieplany, jest ona nieszczelna. W tym wypadku lepszym rozwiązaniem będzie brama segmentowa boczna lub górna. Oba typy złożone są z segmentów zamocowanych za pomocą zawiasów, a w środku odpowiednio uszczelnione, co zapobiega dostawaniu się wody.
Kolejnym rodzajem jest brama żaluzjowa. Wyglądem przypomina klasyczną żaluzję, złożoną z wąskich części wykonanych z aluminium lub stali. Podczas otwierania zostają one schowanedo specjalnej kasetki.
Zastanów się nad sposobem w jaki będziesz otwierać bramę. Robienie to ręcznie jest niewygodne, szczególnie zimą. Dlatego warto zastanowić się mad napędem automatycznym. Dzięki niemu, nie musisz wychodzić z auta aby zamknąć lub otworzyć garaż.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.