Jesteś tutaj: pieknowkuchni.pl > Budownictwo > Zalety domów drewnianych

Zalety domów drewnianych

Najpopularniejszą metodą budowania domów w USA oraz w Kanadzie jest wykorzystanie drewnianego szkieletu. Jest to konstrukcja mniej trwała niż dom murowany, jest za oceanem dom traktowany jest inaczej niż w naszej kulturze. Często się go zmienia, sprzedaje, kupuje, dlatego ludzie nie przyzwyczajają się aż tak bardzo do konkretnego budynku. Jednak mimo tego, również taki dom posiada swoje zalety.
Główną z nim jest przede wszystkim bardzo krótki czas budowy. Taki dom można postawić w kilka miesięcy, stąd ogromna popularność amerykańskich programów, w których całkowity remont domu trwa np. 5 dni. Budując taki dom, łączy się ze sobą poszczególne elementy używając w tym celu metalowych złączy oraz gwoździ. Nie jest konieczne betonowanie czy murowanie, przez co prace mogą być podejmowane nawet w minusowych temperaturach
Jeśli w przyszłości planujesz rozbudowę domu, kolejne pomieszczenia będzie łatwo dobudowywać. Ponad to ściany wewnętrzne są dosyć wąskie, dlatego pomagają zwiększyć powierzchnie poszczególnych pomieszczeń.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.